Zpravodaj z Anglie – aktualizováno

Den 6.

Dnešek byl posledním školním dnem pro naše studenty. Ráno měli ještě pár hodin angličtiny a pak každý obdržel certifikát o absolvování kurzu. Všichni byli pochváleni, že výborně studovali a byli při hodinách aktivní.

Po slavnostním předání certifikátů jsme se vydali výletní lodí Dart Princess do Dartmouth. V městečku vzdáleném téměř 1,5 hodiny po moři jsme si prohledli jeho nádherné okolí a krásný přístav. Pak jsme zase nastoupili na naši loď a jeli jsme do Torquay do hostitelských rodin, kde si už všichni sbalili svoje věci, dostali poslední anglickou večeři a naposledy se vyspali v pohodlných anglických postelích a v pátek zamířili do Londýna a poté přes kanál La Manche domů.

Den 5.

Po dopoledním intenzivním studiu angličtiny se studenti tentokrát vydali do národního parku Dartmoor, kde se nachází mnoho rozličných a zajímavých biotopů. Významným druhem oblasti je i Dartmoorský pony. Studenti si je mohli i pohladit, protože jsou velmi krotcí. Dartmoor je známý i z literárního hlediska – sir Arthur Conan Doyle sem umístil děj svého románu Pes baskervillský. Po příjemně stráveném čase na vřesovištích jsme se vydali do blízkého městečka Widecombe-in-the-Moor. Zde jsme si prohlédli kostel, kterému se přezdívá „Katedrála vřesovišť“. Hlavní atrakcí pro většinu studentů ovšem byla místní specialita Devon cream tea, což je typická odpolední svačinka skládající se z anglických scones (bochánky), clotted cream (hustý smetanový krém) a jahodová marmeláda. Všem tato dobrota moc chutnala.

Den 4.

Ráno si studenti zase vylepšovali svoje jazykové schopnosti a konverzovali aktivně s rodilými Angličany. Odpoledne se vydali za deštivého počasí autobusem do Exeteru – hlavniho města hrabství Devon. Zde si prohlédli katedrálu Sv. Petra, která byla postavená v roce 1050. Nádhernou stavbu i interiér si studenti prohlédli, nafotili krásné fotografie a někteří dokonce i přispěli jednou librou na model katedrály, který z kostiček lega staví bývalý učitel, dnes již důchodce, Maurice. Stavba miniatury by mu měla trvat ještě asi 5 let. I díky nám se jeho cíl zase o kousek přiblížil.

Pak se studenti opět vydali do Torquay, kde se setkali se svými náhradními rodinami a těšili se, že stráví další příjemný večer v anglickém duchu.

Den 3.

Pondělí začalo pro naše žáky výukou – byli rozděleni do tří skupin a upevňovali si svoje anglické vědomosti a znalosti. Vybaveni obědovými balíčky jsme se poté všichni vydali na první výlet – hrad Tintangel – bájné místo narození krále Artuše. Protože byl velmi větrno, byl hrad pro návštěvníky uzavřen a my jsme místo toho vystoupali k nedalekému kostelíku, fotili si krásy zálivu v Cornwallu a užívali si vítr při procházce po útesech. V rodinách jsou všichni spokojení a dosyta najedení.

Den 1. a 2.

Studenti a žáci škol Doctrina, kteří vyrazili na jazykový kurz do Anglie, v pořádku a úspěšně překonali kanál La Manche a dorazili k bílým útesům doverským.
Po dlouhé cestě jsme dorazili všichni v pořádku do Torquay, kde budeme tento týden bydlet. Ještě před seznámením s rodinami jsme navštívili park miniaturních staveb Babbacombe a pak se vydali na pláž zálivu Torbay.

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ INFORMACE A FOTOGRAFIE Z ANGLIE SLEDUJTE NA FACEBOOKU ŠKOLY.