INFORMACE PRO UCHAZEČE

ZÁPIS

duben 2023

Den otevřených dveří

Proběhne v listopadu

Uvidíte, jak vypadá běžný den ve škole, kde je vzájemný respekt a budování pozitivního vztahu ke vzdělávání na prvním místě. Den otevřených dveří se koná na hlavní budově školy ZŠ Doctrina Na Perštýně 404, Liberec 4.
Stavte se nasát atmosféru, promluvit si s vyučujícími, prohlédnout si školu, nebo zjistit vše, co Vás zajímá, přímo od ředitele.
Dveře budou samozřejmě otevřeny i ve třídách. Můžete tedy směle vstoupit a zjistit, jak probíhá výuka jednotlivých předmětů.
Svého školáka či předškoláka vezměte klidně s sebou.

NÁBOROVÉ DNY

Náborové dny proběhnou ve středu a v sobotu během února. Jedná se o „zápis nanečisto“, po němž rodičům poskytneme zpětnou vazbu o možnostech přijetí. Můžete přijít kdykoliv v uvedených časech, děti prochází jednotlivá stanoviště a pro rodiče pořádáme informační posezení u kávy. Současně probíhá prohlídka školy.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na tel.: 485 104 615 (Po-Pá, 8-16h) či email: info@doctrina.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.

PŘEDŠKOLÁK

Nabízíme Vám přípravný kurz pro předškoláky jehož náplní je příprava na budoucí školní docházku (dle desatera pro děti předškolního věku). Tento kurz pomůže Vašemu předškolákovi s přípravou na náročnou školu a pomůže navázat nové sociální vazby mezi budoucími spolužáky. Předškoláka připravíme na přijímací proces do první třídy, doporučíme a navrhneme, jak dítě připravit na školní docházku bez stresu a to i díky osobním konzultacím s paní učitelkou.

Kdy:
od listopadu do konce března
Po každé lekci 15 minut konzultace pro rodiče

Kde:
ZŠ Doctrina – U Jánského kamene 587/1, Liberec 4, 460 01

Kapacita:
12-16 žáků

Čas:
60 minut

Registrace bude spuštěna v průběhu října.

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

Proběhne v dubnu 2023 . Učitelé s dětmi cca 20 minut prověřují předpoklady pro úspěšné zvládnutí našeho vzdělávacího programu. Rodiče potřebují občanský průkaz a rodný list dítěte.

IMATRIKUACE

Proběhne v prostorách Liberecké radnice v úterý 7. června od 17 hodin.

 

NÁBOR STUDENTŮ

  • Škola vede průběžně databázi zájemců.
  • Na začátku školního roku ředitel školy stanoví termíny dnů otevřených dveří a náborových dnů.
  • O termínech náborových dnů škola informuje na webových stránkách, prostřednictvím letáků a plakátů v libereckých mateřských školách.
  • Při náborových dnech učitelé probírají s dětmi úkoly  z „Desatera předškoláka“ – školní zralost dětí, jejich znalosti, schopnosti, vytváření sociálních vazeb, samostatnost, …
  • Zápis do 1. ročníku se koná první týden v dubnu.
  • Během dalších měsíců škola organizuje seznamovací akce pro budoucí prvňáčky.

JAKÝ JE PRŮBĚH PŘIJÍMÁNÍ?

Na naší škole bereme nábor a přijímání prvňáčků, jako velmi významnou událost. Proto vždy během roku pořádáme několik setkání se zábavným programem, díky kterým se mohou děti seznámit se svými budoucími spolužáky a s prostředím, které je čeká. Na závěr jsou tato setkání zakončena slavností imatrikulací.

Kritéria přijetí k zápisu.

Smlouva o studiu na ZŠ Doctrina

Nemůžete přijít na nábor či den otevřených dveří? Domluvte si s námi individuální termín.