Tutoriály

Návody a manuály

Na této stránce bychom vám rádi přinášeli postupně manuály a návody na práci ve školních aplikacích, zejména v novém systému Bakaláři.

Aplikace Bakaláři

Jak postupovat při ztrátě hesla na bakalářích?

Mílí žáci, vážení rodiče.

Od dnešního dne je možné si změnit heslo na Bakaláře pomocí webové aplikace. Jak postupovat?

• Po zobrazení stránky https://doctrina.bakalari.cz/login klikněte na „Zapomenuté heslo„.
  • Napište svůj email, který máte u nás ve škole uvedený pro komunikaci se školou.
  • Na uvedeném emailu očekávejte zprávu, ve které bude odkaz na změnu hesla. Zkontrolujte i kolonku SPAM. Nové heslo napište a uložte.

Aby vše fungovalo, musí mít uživatel nastavený komunikační email. Pokud ho nemáte, kontaktujte třídního učitele, který email do systému doplní.

Jak postupovat při změně hesla?

Na začátku dostáváte jednorázové heslo (od třídního učitele, zástupce ředitele školy). Toto heslo je vygenerované a většinou poměrně krkolomné na zapamatování. Heslo si pamatovat nemusíte a většinou jej snadno změníte po prvním přihlášení.

Změnu lze provést jak z webového rozhraní, tak skrze mobilní aplikaci. Jediné, co nelze měnit je uživatelské jméno, to je ve tvaru Prijmeni.Jmeno.Z nebo Prijmeni.Jmeno.R dle toho jestli se jedná o přístup žáka nebo rodiče.

Změna hesla

Návod na úpravu osobních údajů, který vytvořili přímo tvůrci aplikace Bakaláři.

Mezi prvními návody, Vám přinášíme návod na kontrolu a případnou změnu údajů. Využíváme přitom kompletnějšího videa od společnosti Bakaláři.

V případě, že Vám nelze údaje změnit, kontaktujte třídního učitele.

Máte-li u nás více dětí (žáků) v různých ročnících, prosím udělejte kontrolu v obou přihlášeních.

Kontrola a změna osobních dat žáků

Jak funguje modul KOMENS? Podívejte se na instruktážní video od společnosti Bakaláři.

KOMENS