Zlato z Office Arena 2020 je naše

Po vyhraném okresním a krajském kole jsme se těšili na finále, které se letos konalo netradičně online formou.

Téma finále bylo dokončit projekt odpoledního workshopu, který soutěžící započali v krajském kole a připravit zajímavou prezentaci pro účastníky. Téma bylo Aničce blízké – Roboti kolem nás – se zaměřením na ICT téma a související s  programováním programovatelných desek a robotů.

Nejlepší soutěžící z každého kraje měl na svou prezentaci projektu 8 minut, během kterých Anička doslova nadchla jak obsahem (programování Arduino, Microbit, Edison, Ozobot), tak propracovaností a zejména svým projevem. Velmi dobrým začátkem bylo to, že nejdřív se s porotou pozdravila ona a potom je pozdravil i její robot. Další plusové body získala za vytvořenou webovou stránku pro její projekt.

Pro porotu nebylo rozhodování vůbec jednoduché. Všechny práce byly velmi vyrovnané a výkony přednášejících vynikající. Po dlouhém rozhodování byly vyhlášeny nejlepší tři, z nichž na pomyslném nejvyšším stupni vítězů byla Anna Jungmannová z naší 7. třídy.

Gratulujeme a vážíme si takových pilných žáků.