Zeměpisná olympiáda – dvě želízka v ohni krajského finále

Minulý týden proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Ze školního kola postoupili zkušení reprezentanti, ale i nováčci. Z deváté třídy to byl  Michael Pěnička, z osmičky Marianka Hlaváčková, sedmou třídu reprezentoval Kuba Slavík a za šestku si cestu to okresního kola proklestila Majda Nováková. Soutěž měla tři témata Vědomostní test, praktický test a práce s atlasem. Děvčata se držela slušně na horních příčkách ovšem každé z nich jedna z částí nakonec zcela nesedla a to je stálo umístění mezi úspěšnými řešiteli. Jiný příběh napsali hoši oba zkušení reprezentanti v tomto oboru. Michael skončil z padesáti účastníků na velmi pěkném pátém místě. Kuba si vybojoval nepopulární brambory. Avšak Liberecký okres se ukázal jako jasně nejnabitější a tak se oba v pohodě kvalifikovali mezi dvanáctku nejlepších krajských řešitelů. 29. března jim můžete držet pěsti Na krajském finále, které proběh na jak jinak než na krajském úřadě;-) 

AJ