Bronzový Honza Kupský (krajské kolo)

Letošní školní reprezentace v zeměpise má svou hvězdu. Že je sedmák Honza Kupský ve formě, prokázal již ve školním kole, kde vytvořil nový rekord, když vypracoval správně 98 % všech zadaných úkolů (pro neznalé … zeměpisná olympiáda se sestává ze tří hodinových testů zaměřených na teoretické znalosti, práci s atlasem a praktické dovednosti). V okresním kole Honza zabojoval, odevzdal své práce jako čtvrtý nejlepší (což již samo o sobě je velkým úspěchem) a proklouzl tak těsně mezi dvanáctku nejúspěšnějších mladých geografů Libereckého kraje. Finálové úlohy mu však sedly natolik, že skončil na nádherném bronzovém stupínku. Liberecký kraj dlouhodobě vychovává republikově úspěšné žáky i proto je Honzův počin výjimečný. Radost nám udělala i další reprezentantka Anička Černá, která v těžké konkurenci skončila na velmi pěkném desátém místě v okrese.

Gratulujeme a jsme plni očekávání jak se mu bude dařit v příštích letech ve vyšších kategoriích.