ZÁPIS 2020

Tato stránka Vám pomůže projít přípravou na zápis 2020 formou videohovoru.

Místnosti pro zápis 2020

Připojujte se, prosím, nejdříve 5 minut před smluveným časem. Videohovor bude trvat cca 20 minut.

Prosíme rodiče pouze o technickou výpomoc při spouštění videohovoru. Samotný rozhovor ponechte na svém dítěti a učiteli. Pomůžete nám tím vytvořit objektivní hodnocení Vašeho předškoláčka.

Technická podpora při potížích s webkamerou a mikrofonem: 608 033 287

Místnost – Zápis 1

Připojit

Místnost – Zápis 2

Připojit

Místnost – Zápis 3

Připojit

Místnost – Zápis 4

Připojit

JAK SE NA ZÁPIS PŘIPRAVIT

1

KOMFORT PRO VAŠE DÍTĚ

Pro nejlepší pohodu Vašeho potomka při zápisu, si přichystejte notebook nebo stolní počítač s webkamerou a reproduktory. Pro videohovory doporučujeme využít prohlížeč CHROME, u ostatních nemůžeme zaručit 100% funkčnost. Prohlížeč si můžete stáhnout ZDE.

V případě nouze, lze využít tablet nebo mobilní telefon. Vzhledem k menší obrazovce, nebude mít Váš potomek takový komfort při videohovoru. V tomto případě je nutné stáhnout aplikaci Meet od společnosti Google. Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

2

TEST KAMERY A MIKROFONU

Na adrese meet.google.com naleznete velice přívětivé rozhraní, které obsahuje pouze jedno tlačítko (respektive pole k vyplnění) „Použít kód schůzky“. Při testování ani při samotném zápisu nebuďte připojeni k žádnému svému Google účtu (gmail) a před videohovory se, prosím, odhlašte. Pro otestování Vašeho připojení, funkčnosti kamery a mikrofonu použijte kód schůzky: „gnp-beas-cdk“ (pomlčky psát nemusíte).

Pokud se vidíte na obrazovce, Vaše webkamera je v dobré kondici. Začněte mluvit a pokud v levém dolním rohu okna kde se vidíte se začnou vlnit tři tečky, znamená to, že i Váš mikrofon je v pořádku. Pokud Vám kamera nebo mikrofon nepracuje správně, napište na nám na e-mail turcik@doctrina.cz a v den zápisu Vám bude k dispozici od 10:00 i technická podpora na telefonu, na telefonním čísle: 608 033 287.

Důležité je i správné umístění kamery, pokuste se, aby byl vidět najednou pracovní prostor Vašeho dítěte i jeho obličej. Je pro nás důležité vidět jak předškolák například kreslí, ale především jak se u zápisu cítí.

V den zápisu mějte připravené i ořezané pastelky základních barev a papír na kreslení.

Děkujeme

3

PŘIPOJENÍ V DEN ZÁPISU

Na této stránce nahoře v den zápisu zveřejníme vždy ve 12:30 odkazy přímo do Vašich místností. Od pana ředitele jste dostali čas Vašeho zápisu a název místnosti. V horní části této stránky naleznete Vaši místnost a v předem určením čase stačí kliknout na odkaz pod jejím názvem. Zobrazí se Vám testovací stránka pro Vaši webkameru a mikrofon. Pokud se vidíte, můžete zadat jméno Vašeho dítěte a požádat o připojení. Jakmile vyučující Vaši žádost přijme, uvidíte se již živě.