Žáci z Wolfsburgu si prohlédli libereckou radnici

Liberecká ZŠ Doctrina uspořádala v minulých dnech výměnný pobyt pro žáky a kantory z partnerské školy v německém Wolfsburgu. Při návštěvě Liberce si účastníci výměnného pobytu prohlédli také historickou radnici. V obřadní síni je přivítal náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

„Podobných přijetí už jsem uskutečnil několik a vždycky se oběma stranám snažím nějakým způsobem přiblížit partnerská města a upozornit na jejich podobnosti. V případě Liberce a Wolfsburgu to bylo poměrně jednoduché, protože jsem těch analogií našel celou řadu. Například že první písemné zmínky o obou městech pocházejí z první poloviny čtrnáctého století a že obě města mají podobný počet obyvatel. Zajímavostí je i to, že Wolfsburg je mateřským městem automobilky Volkswagen, stejně jako Liberec byl na začátku 20. století domovským městem automobilky Reichenberger Automobil Fabrik. Jako úplně nejzajímavější mi ale přišla podobnost znaků obou měst. Je toho mnoho a já věřím, že jste si výměnný pobyt užili a objevili spoustu dalších zajímavostí,“ konstatoval Ivan Langr.

Učitelka ze ZŠ Doctrina Šárka Hrubá pak poděkovala za přijetí a umožnění prohlídky historické radnice. „Chtěla bych poděkovat naší partnerské škole za skvěle fungující dlouholetou spolupráci a pevně doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat. Výměnný pobyt u nás trval šest dní a jsme na konci, takže přijetí na radnici je takovou slavnostní tečkou a moc děkuji panu náměstku Langrovi, že si na nás udělal čas.“