Žáci Doctriny provázeli ministryni školství iQLandií

V pondělí měli žáci základní školy Doctrina nevšední zážitek. Provázeli ministryni školství Valachovou libereckým vědeckým centrem iQLandia. Žáci Doctriny totiž jako jediní liberečtí školáci do vědeckého centra pravidelně dochází na výuku fyziky, proto centrum dobře znají. Ministryni předvedli různé pokusy, které mají v rámci výuky již za sebou, a společně si také prošli expozice v celém centru. Poslechli si například úvodní melodii z filmu Piráti z Karibiku, kterou zahrál Teslův transformátor, který dosahuje napětí až 2 500 000 voltů, nebo společně zažili ohnivé tornádo. Po vědecké show, která byla také plná ohně, shlédli i premiéru nového pořadu v moderním 3D planetáriu. Žákyně Tereza a Štěpánka využily tuto jedinečnou možnost a ministryni Valachovou vyzpovídaly do své připravované reportáže. Jsou to totiž reportérky nové školní televize. Mimo záznam jsme se například také dozvěděli, že ministryně Valachová je první člen vlády, která iQLandii navštívila. Žáci Doctrina byli velice rádi, že mohli ukázat, co se v iQLandii naučili a mohli tuto jedinečnou návštěvu provést.

FOTOGALERIE Z AKCE