Žáci Doctriny jsou mistři republiky

Pavel Zeronik (kapitán), Eliška Šoljaková a Klárka Machačková jsou noví mistři republiky ve finanční gramotnosti. V úterý 26.4.2016 se konalo celostátní finále soutěže Finanční gramotnost 2016. Trojice se do Prahy probojovala přes okresní a krajské kolo. Samotné finále, které se konalo v Praze v klášteře Emauzy, je rozděleno do dvou částí. V první části se proti sobě postavilo vždy 7 krajů a do tzv. super finále postupily pouze dva nejlepší z nich. Jak finále, tak i super finále bylo jedno velké drama. U obou kol naši žáci začínali po první otázce na posledním místě a do čela tabulky se museli probojovat vždy z posledního místa. Protože žáci Doctriny neudělali jedinou chybu a mimo první otázku byli velice rychlí, zaslouženě získali titul mistrů republiky. Finanční gramotnost se na ZŠ Doctrina vyučuje již na prvním stupni. Pátá třída, do které naši finalisté chodí, se začala finanční gramotnost učit již před dvěma lety pod vedením pana učitele Vojtíška. Žáci museli zvládnout odpovědět např. na otázky typu „Co je to RPSN?“, „Kdo vydává peníze na území ČR?“ nebo „K čemu slouží elektronický podpis?“. Již jako mistři republiky si žáci prošli Prahu a podívali se nejen na zajímavá historická místa, ale vyzkoušeli si také například virtuální realitu s brýlemi Gear VR nebo zkontrolovali, jestli pražské KFC chutná stejně jako to liberecké :-). Hned druhý den po finále udělaly reportérky nové školní televize #DTV s žáky rozhovor. Fotografie z finále si můžete prohlédnout v galerii.

Našim mistrům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším ročníku soutěže.