Domácí vzdělávání učitelé

Volných vzdělávacích zdrojů a nabídek na dočasné využití placených služeb zdarma je nepřeberné množství. Pokud narazíte na něco co v tomto přehledu nenajdete, napište mi a já sem přidám. Tento přehled nabídneme i ostatním učitelům v celé ČR.

Vytvoření úkolu s kvízem a nastavení

Oprava úkolu s kvízem a import hodnocení

Jak zobrazit správné odpovědi po test

Jak na videokonferenci s Hangouts Meet

Žáci by měli být minimálně den předem informování kdy hovor proběhne, aby si zvládli nainstalovat aplikaci Hangouts Meet od Googlu.

Jak naplánovat Meet (sobě i žákům)

Možnosti vkládání dokumentu k úkolům

NÁSTOJE PRO VŠECHNY

 

Nízká náročnost, vhodné i pro běžného uživatele a nezávislé na zařízení a platformě

Zadávání a sběr práce

 

Google Classroom

Velmi přehledná práce i s velkým množstvím zadaných prací. Možnost nastavení zobrazení úkolu i jeho datum a čas odevzdání. Lze přiložit libovolné množství souborů. Automaticky se vše ukládá na Google disk. Při instalaci Google Stream se vše ukládat automaticky do Vašeho počítače.

 

Školní e-mail

Všichni víme jak funguje e-mail. Při zvýšení počtu úkolů je ve sběru prací naprostý chaos. Natož se ke všemu zpětně vracet. Vhodné pro velmi malé úvazky.

Záznam obrazovky PC

Používejte prohlížeč Chrome

 

Ctrlv.tv

Záznam na jedno kliknutí. Možnost výběru co se bude natáčet (okno, celá obrazovka, aplikace…) se zvukem i bez. Po natáčení lze vybrat jak dlouho bude záznam existovat a zkopíruje se odkaz na předání žákům.

 

Screencast-o-matic.com

Potřeba instalace pluginu. Možnost nahrávání jak obsahu obrazovky tak v malém okna přednášejícího. Složitější zveřejňování.

Živé vysílání

 

YouTube

Se školním e-mailem máte automaticky učet na YouTube. Výhodou je možnost dělat neveřejné vysílání, kdy odkaz na stream budou mít jen určití studenti na Gradebooku.

 

Digitální tabule

 

Jamboard

Součást Google vesmíru, přihlášení pomocí školního e-mailu. Všichni vidí v reálném čase co se na tabuli děje a mohou zasahovat.

 

ClassFlow

Přihlášení školním Google účtem. Několik funkcí navíc (hlasování, anketa, kvíz) oproti předešlé aplikaci, vykoupeno horší uživatelskou přívětivostí.

Videokonference

 

Jitsi.org

Velmi jednoduché založení videokonference bez nutnosti registrace.

 

Hangouts Meet

Služba Googlu, která je součástí školního emailu, tím pádem ji mají všichni žáci od 3 třídy. Možnost sdílet obrazovku.

 

Testování

Google formuláře

Kahoot

Quizizz

Quizlet

Socrative

Výukové materiály do jednotlivých ročníků a hodin

1.
třída

Český jazyk

Výuková cvičení které se dají vyplňovat interaktivně online nebo se dají cvičení i tisknout a tím pádem i ukládat v PDF. Je zde i velké množství vzdělávacích her.

Výuková cvičení které se dají vyplňovat pouze online. Nabízená témata Slova, Hlásky, Dvojhlásky, Slabiky, Velká a malá písmena, věty.

Matematika

Velké množství výukových cvičení které se dají vyplňovat jen online. Jednoduché a přehledné prostředí.

2.
třída

Český jazyk

Výuková cvičení které se dají vyplňovat interaktivně online nebo se dají cvičení i tisknout a tím pádem i ukládat v PDF. Je zde i velké množství vzdělávacích her.

Matematika

Velké množství výukových cvičení které se dají vyplňovat jen online. Jednoduché a přehledné prostředí.