Vítězství v krajském kole Office Arena 2020

I v době zrušených školních akcí a soutěží se Anna Jungmannová dokázala prosadit mezi velmi silnou konkurencí a suverénně vyhrála krajské kolo soutěže Office Aréna 2020! Její vítězství je o to cennější, že Anička je „teprve“ žákyní 7. třídy, zatímco její protivníci jsou i o dva roky starší a zkušenější!

Kromě vynikajících výsledků z oblasti robotiky prokázala také své dovednosti z oblasti kancelářských aplikací. Není bez zajímavosti, že náš absolvent a dvojnásobný finalista Vojta Jungmann se do finále probojoval i v kategorii středních škol a to za Prahu, kde studuje.

Soutěž byla zahájena ještě v době prezenční výuky školním kolem. V něm studenti vyplňovali soutěžní test a nejlepší z nich pak byli nominováni do krajského kola. Zde už vytvářeli vlastní práce, tentokrát na téma robotizace. Téma nebylo zvoleno náhodně, připomínáme si totiž 130 let od narození jednoho z našich nejvýznamnějších spisovatelů, novináře a dramatika Karla Čapka, který již téměř před sto lety ve své hře R.U.R poprvé použil slovo „robot“.

Na základě pevně stanovených kritérií soutěžící vypracovali dokumenty v textovém editoru a tabulkovém kalkulátoru.

Aničce přejeme úspěšné zvládnutí finálového kola Office Areny, které se bude konat už 7. 5. 2020.

V. Jindra