Velikonoční dobročinnost

Pro mnoho dítek jsou velikonoční svátky příležitostí si do sytosti naplnit své sladké „zásoby“. Ve školním parlamentu si však uvědomili, že cukru bylo doma dost a hlavně, že na tom jistě nejsou všechny děti zcela stejně. Rozhodli se tedy uspořádat sbírku sladkostí hned ve středu po velikonočním pondělí. Cílem nebylo nakoupit sladkosti a donést je do školy nýbrž probrat svou osobní velikonoční výslužku a podělit se tedy z vlastního. Akce byla dobrovolná a myšlenku mezi sebou šířily děti z celé školy.  Výsledek byl ohromující, tři přeplněné přepravky sladkostí, které putovali do Potravinové banky Libereckého kraje. Snad jsme tímto počinem vykouzlili úsměv na líci nejen dětem v dětských domovech a lidem v nouzi, ale i zubařům a výživovým poradcům našich štědrých doctríňáků :-).

.