Vánoční párty

Ve čtvrtek 19. 12. od tří do pěti se konala Vánoční párty. Celý druhý stupeň, tudíž 5. – 9. Třída, ale i učitelé byli vítáni.

O přípravu se postarali dobrovolníci z deváté třídy a školní parlamenta a autorem vítězného zvacího plakátu byl Seba Bohun ze sedmičky. Dále tu byl profi DJ Coolcat, který dělal i hudbu. Na přípravu bylo potřeba do tělocvičny přinést a rozmístit duchny, žíněnky, kozu a bedny. Hned jak odbila třetí hodina, se začali objevovat deváťáci a páťáci. Všem novým příchozím udělali již přítomni bránu z rukou.

Kdybychom se na akci měli podívat z hudebního pohledu, hráli se pouze taneční pecky, které znal snad každý, a proto jsme také všichni mohli zpívat z plných plic. Každá třída, která se mohla zúčastnit párty předem musela napsat tři písničky, které by zde chtěli slyšet.

Nejvíce byli přítomni devátá a pátá třída. Poté na večírek přišly i bývalí studenti a bývalý učitel školy Doctrina.

Ze začátku většina lidí tančila po malých skupinkách, ale jak se párty blížila ke konci, všichni se

seskupili do jednoho velkého kolečka a tam to všichni řádně rozjeli.  Výborně jsme se pobavili, obzvláště páťáci, kteří si mohli svobodně poskakovat na duchnách, i prvotní samotáři se po krátkém čase připojili k ostatním. Do příště to chce vychytat catering, voda však byla žízní se tedy umřít nedalo a hlad nám zaháněly vymakané laserové efekty.

Napsali Šárka Jakubcová a Zuzana Lesse z devítky