V SÍTI

Vážení rodiče,

druhým nejdiskutovanějším tématem v posledních dnech, hned po koronaviru, je zajisté film V SÍTI. Virové nákaze se rádi vyhneme, ale povědomí o nebezpečí na internetu šířit chceme. Proto jsme se rozhodli, že 24. 3. 2020 shlédne v kině Cinestar (OC NISA) tento dokument celé gymnázium a 6. až 9. třída základní školy Doctrina. Promítat se bude od 9.00. Pro ZŠ a nižší gymnázium přijedou ráno ke škole autobusy a odvezou je do kina i zpět. Za důležité nepovažujeme pouhé shlédnutí filmu, ale následnou práci s ním. Proto po návratu do školy čeká každou třídu důležitá třídnická hodina, na níž problematiku rozeberou. Po projekci kratší verze filmu V SÍTI je přímo nezbytné navázat diskuzí, která umožní žákům zeptat se na nejrůznější detaily, zmapovat, zda někdo v okolí něco podobného neprožil, případně zda někdo neví o někom jiném, kdo by takovou situaci zažil. Autoři dokumentu společně s odborníky vytvořili k filmu metodickou podporu pro pedagogy, kterou se budeme řídit.