ŠPANĚLSKÝ DEN NA DOCTRINĚ

Buenos días – takto nám v pátek odstartoval španělský projektový den. Pod taktovkou Enriqua jsme se naučili uvařit studenou zeleninovou polévku GAZPACHO, nejtradičnější denní pokrm BRAMBOROVOU TORTILLU a na závěr ten nejvoňavější dezert NARANJA CON MIEL.
Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí spojených se španělskou kulturou a školstvím. Někteří z nás si dokonce zatančili Flamenco v typickém oblečení, zahráli jsme si pouliční španělské hry a ochutnali, co se dalo. Zhlédli jsme pohádku, zahráli si scénky ve španělštině a naučili se i pár základních španělských frází. Fiesta našeho dne byl završena společnou konzumací Paelly přímo z obří pánve. Nestačili jsme si přidávat a olizovat pusy, prsty i lžíce. Zajímá vás, jak náš projektový den vypadal?! Mrkněte na fotky. Ádios

Poděkování patří hlavní organizátorce a strůjkyni myšlenky, paní učitelce Třešňákové, Enriquemu, Vočkovi, pani Cociňa z našeho Gymnázia, paní učitelce Hrubé, Řebíčkové, panu učiteli Polákovi a panu učiteli Javůrkovi. Podobné akce integrované tematické výuky jsou v době „postcovidové“  jako pedagogické zjevení a možná si jich i sami žáci váží o trochu více než před dvěma lety.