„Španělská kultura křížem krážem“

je název workshopu španělské kultury, který navštívili 18. dubna 2024 žáci španělštiny z 9. A a z 9. B v Praze ve studiu ITACA. Program byl zahájen malým koncertem flamenca. Během dopoledne si žáci ve skupinách vyzkoušeli rytmus flamenca a hraní na „cajón“. Další rekvizity (hůl, šátek, vějíř) patřící do kultury flamenca jim posloužily k tomu, aby si vyzkoušeli části tohoto andaluského tance. Nechyběly ani literární reálie (El Cid, Federico García Lorca a Miguel de Cervantes). Hravým způsobem si žáci prošli mini kurzem dalších tří kooficiálních jazyků Španělského království (galicijština, katalánština, baskičtina), sestavili mapu Španělska a nakonec, během závěrečného kvízu, ochutnali španělské „tapas“. Po skončení workshopu nemohla chybět ani malá zastávka u Instituto Cervantes de Praga – zde totiž mimo jiné lze složit zkoušku DELE – získat mezinárodní diplom ve španělském jazyce.

Fotky nadjete v galerii.