Sedmáci učí měřítko

Zajímavým, nikoliv však ojedinělým, pedagogickým počinem se minulý pátek ozvláštnila hodina zeměpisu v šesté třídě.  Pod heslem, že učením se učí nejlépe, se jali sedmáci trpělivě vysvětlovat látku (práce s měřítkem – dovednosti s atlasem) svým mladším kolegům a kolegyním. Učitel v takovýchto hodinách působí spíše jako občasný průvodce rozlehlým světem didaktiky. V následující hodině to pan učitel Javůrek vzal zpět do svých opratí, ale aplikace obtížnější látky byla podle jeho slov výrazně snazší, jelikož mnoho žáků bylo slušně připraveno od starších doctríňáků.  Podobné akce nahrazují pro starší spolužáky opakování, navíc díky pocitu zodpovědnosti posilují sebevědomí „žákovských učitelů“ tedy v tomto případě sedmáků. Neocenitelné je i působení podobných aktivit jako vztahová prevence patologických jevů napříč ročníky.
Fotogalerii najdete ZDE.