Schůzka žákovských parlamentů 

Ve čtvrtek 7. 12. se konala na Krajském úřadě v Liberci schůze žákovských parlamentů a ten Doctríňácký tam nemohl chybět. Tato akce je každoroční. Schůze byla od desíti do jedné hodiny. Když dorazili všechny školy, schůze mohla začít. Každá ze škol si připravila prezentaci o sobě a svém parlamentu. Prezentace měly být udělány tak, aby zaujaly žáky a přesvědčili je, aby se přidaly do žákovského parlamentu. Některé školy měly video. Za nás prezentovali Vojta Jungmann a Šárka Jakubcová. Poté nás koordinátoři parlamentů/naši učitelé rozdělili do skupin dle zájmů. Utvořené skupiny se tedy skládaly z dětí různých škol a různých parlamentů. Tyto skupiny dostaly různá témata, např.: mapování školy, akce pro veřejnost, charitativní akce a další. Skupiny si měly vymyslet o čem na toto téma udělají akci nebo změnu ve škole či v jejím okolí. Deset skupin mělo pět témat, takže dvě skupiny zpracovávaly to samé a poté si jejich zástupci střihly, ten kdo vyhrál, mohl určit jaká ze skupin bude prezentovat svojí práci. Mezitím byla přestávka na hojné občerstvení. Po přestávce se pokračovalo prezentacemi. Když jsme dokončili projekty a odprezentovali (mezi nejzdařilejší patřila určitě ta v podání mého kolegy Kuby Jakubce), začala diskuze o akcích, které ve školách plánujeme. Závěrem bylo velké rozloučení a rozchod do všech koutů Libereckého kraje. Schůzku jsem si užil, potkal jsem tam pár kamarádů a poznal nové.
Kamil Mareš – člen školního parlamentu za 7. třídu.
Další foto najdete ZDE.