Sametový happening

15. 11. 2019 jsme si na Doctrině aktivně připomněli 30. výročí  Sametové revoluce. Celá akce se konala na dvoře školy o mírně protažené velké přestávce. Happening jsme zahájili přečtením historického textu v podání Kristiny a Tondy Adamových, Laury Levko a Toma Melíška, zástupci ze školního parlamentu, který se na akci notně organizačně podílel a v podstatě stál u jejího zrodu. Poté se autenticky zacinkalo klíčemi a svá vystoupení předvedli i žáci školy – básnířky Verča Stránská a Anna Jungmmannová, prozaička Terka Kulichová, dramatizací se blýskla skupinka páťáků vedená Lojzou Kočím. Překvapením byla slavná píseň chartistky a  zpěvačky Marty Kubišové ,,Modlitba pro Martu” v podání pí. uč. Jitky Bärtlové a pí. uč. Kláry Třešňákové. A samozřejmě nemohla chybět píseň od Jaroslava Hutky ,,Náměšť” s kytarovým doprovodem pana ředitele Jiřího Paclta, který také Sametový happening krásnou promluvou zakončil.

Vzpomínková akce se opravdu vydařila!

,,Kdo – když ne my,  kdy  – když ne teď”

Kristina  Adamová, VIII. třída

Záznam živého vysílání k vidění ZDE.

Obrazový materiál si můžete prohlédnout ZDE.