Projektový den – moře

Moře je hluboké, tajemné a neprobádané, stejně jako pro naše žáky i přestup na 2. stupeň. Proto bylo téma moře v našem stmelovacím kurzu, bude nás provázet celý rok a samozřejmě muselo být součástí i projektového dne. Ve kterém jsme si hodně „hráli“, dramatizovali a vše pěkně propojili i s běžnými předměty.

Na příběhu malé rybky, jménem Swimmy, jsme se zabývali otázkou stádovosti/hejnovosti v každém z nás. Pátrali jsme, co/kdo je naším tuňákem=strašákem a jak nad ním vyzrát. Zjistili jsme velké rozdíly mezi námi v tom, jak moc potřebujeme být součástí „hejna“ a nakolik nás těší se přizpůsobovat jiným. Úkoly jsme plnili všemožné a myšlenek měli tolik, že by se nevešly do žádné rybářské sítě. Těšíme se na příští možnost být celý den zase pěkně pohromadě.

Vaši páťáci.

Fotky z projektového dne najdete ZDE.