Přírodovědný klokan 2021

V první polovině listopadu proběhla tradiční celorepubliková testová akce při níž si mohou změřit své přírodovědné dovednosti z matematiky, chemie, přírodopisu i zeměpisu žáci osmých a devátých tříd. Jejími společnými zakladateli a organizátory jsou Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Letos jsme se po roce vrátili opět k papírové formě, což přineslo vyšší účast, ale upřímně i nižší úspěšnost. K překvapením letos nedošlo a prosadili se žáci, kteří dlouhodobě vykazují zájem o prohlubování učiva a tedy vyšší samostatné rozvíjení svého potenciálu. Na prvním místě se umístil Antonín Reiser, na stříbrnou pozici sesadil loňského vítěze Matěje Endrycha, třetí skončila Anička Jungmannová. Osmička se proti talentovaným deváťákům, kteří i loni taktéž opanovali stupně vítězů, jen v jiném pořadí, nedokázala prosadit. Snad příští rok, avšak nebudou to mít nijak ulehčeno, současné sedmičky nesou také notnou dávku talentu. Vítězům gratuluji a všem, kteří se zúčastnili, děkuji a věřím, že získané zkušenosti využijí v blížících se přijímacích testech.

A. Javůrek
učitel Doctríňák ;-)