Po pěti letech Školní olympiáda

Díky covidu a loňském mohutném dešťobraní vlastně už téměř nikdo z dětí neznal tradiční akci zdobící předposlední den školy. Ve školní atletické olympiádě, pořádané tentokrát na Městském stadionu, soutěží týmy složené z žáků jednotlivých tříd od páté nahoru. Bodovými bonifikacemi pro mladší třídy je dosaženo vyrovnaných a napínavých závodů. Disciplíny jsou hod kriketovým míčkem/granátem, skok daleký, běh na 60m, 300m, 800m, závody vrcholí společnou strhující štafetou na 6*200m.
Velkými favority byla loučící se devítka, jelikož má ve svém středu nadaná děvčata, která skončila 4. na MČR v atletickém víceboji. Uspěly však týmy, které měly síly více rozprostřeny do celého kolektivu. Na děleném druhém a třetím místě skončili závodníci a závodnice z 5. a 8.A. Vítězství si vybojovali sedmáci.
Nejhodnotnější výkony předvedl Tonda Stočes a Káťa Karvayová v běhu na 60 m. Naprosto fenomenální počin však uskutečnila její kamarádka z devítky Anička Fixová. O víkendu upadla na závodech na kole a četné odřeniny jí znemožňovaly běžnou chůzi. Dnes však byla poslední příležitost pokořit nejstarší školní rekord a to na 1500 m. Ten zaběhla v roce 2002 Lucka Lauermannová. Nutno podotknout, že Anička letos stanovila již tři nové rekordy v hodu kriketovým míčkem, 800 m a ve skoku dalekém. A k této formě si přibalila obrovskou vůli a odhodlání, odbelhala se na start, následně si odběhla ve výjimečném tempu bodovanou osmistovku a pokračovala za mohutné podpory fanoušků dále na metu tisíc pětset metrů. Heroidským výkonem stlačila čas nového rekordu o 39 vteřin a zapsala se tak nesmazatelně do historie školního sportu na Doctrině… nebo aspoň prozatím, než dozraje nová konkurence 😉. Hezké prázdniny a sportujte

Fotky tradičně v galerii zde.