Parlamenťáci se sešli se dvěma řediteli najednou

Ve středu 22. ledna se sešli členové parlamentů škol Doctrina na společné akci s pracovním názvem „Kam se doběhlo pro dobrou věc“. Na vysvětlenou – v loňském roce proběhl druhý ročník dobrovolné dobročinné sbírky s názvem – Běh pro dobrou věc, tentokráte pořádané ve spolupráci se ZOO Liberec a Městskými lesy Liberec. S nápadem takto pomáhat přišel v předloňském roce právě parlament  Doctriny.  Doctrina se spolu se Spolkem pro podporu PG a svými třemi školami rozhodla tuto dobročinnou akci plně podpořit. Výtěžek posléze putoval na vybudování vzdělávací a záchranné zóny pro živočichy na Tiché stezce v Lidových sadech. Prezentovat posun v realizaci podpořeného projektu přišel sám ředitel zoo pan David Nejedlo a zdatně mu sekundoval na slovo vzatý další ředitel, tentokráte z Městských lesů Liberec pan Jiří Bliml. Parlamenťáci se dozvěděli nejen o současném stavu projektu a zahajovacích jarních pracích, ale vše svým poutavým vyprávěním okořenil ze života i nově objevené minulosti  zoologické zahrady její charismatický ředitel. Věřím, že se setkání podařilo a ponese své ovoce v osvětě, kterou parlamenťáci jistě rozšíří mezi svými spolužáky.