Osma na běžkách

Zatímco pátého prosince se vypravil tradičně do mnoha koutů republiky Mikuláš se svými neodmyslitelnými kamarády, naši osmáci zase s těmi svými se velmi netradičně vypravili do Vratislavického běžeckého areálu v rámci hodin tělesné výchovy prožít základy běžeckého lyžování. Běžky jsme zajistili pro každého a našlo se mnoho jedinců, kteří stáli na běžkách poprvé. Po metodickém úvodu došlo na rozdělení do skupin, kterým vévodil vždy zkušenější lyžař, který se pasoval do role vyučujícího. Všichni ve svým rolích obstáli, nikdo nezklamal. Byla to velmi zajímavá akce, pro mnohé i velmi milé překvapení, že jsou běžky taková parádní kratochvíle. Závěrem asi stačí podotknout, část borců na místě zůstala i po skončení hodiny a mnozí se začali domlouvat na budoucích společných běžeckých akcích ve svém volném čase.