Naši talenti na Robo-campu 2020

RoboCamp se již tradičně konal v Žamberku. I pro letošní rok se naši mladí talenti nominovali na účast. Sraz byl v 13. 9. v neděli večer. Po ubytování a příjezdu, následovalo zahájení. Camp byl opravdu invidualní, protože účastníků bylo pouze 6, a z toho 3 z Doctriny (A. Jungmannová, T. Kubíček, H. Deimling).
V pondělí po snídani jsme začali pracovat na robotech. Robot měl následovat černou čáru, u zásobníku vysychat míčky a jet zpátky.  Asi po 3 hodinách jsme se vydali na oběd do místní školní jídelny. Odpoledne jsme šli navštívit pana starostu, který nám povyprávěl o vzniku města. Odtud jsme šli znovu pracovat na robotech. Pracovali jsme asi hodinu a pak jsme všichni šli ven se porozhlédnou po městě.
Druhý den (úterý) probíhal podobně jako ten první, až na to, že v průběhu dne jsme si mohli nechat vytisknout něco ze 3D tiskárny. Taky jsem začala stavět úplně nového robota z fishertechnik, z něhož se mi opravdu dobře stavělo a programování bylo o něco jednodušší než u lega.
Další dny (st-pa) probíhaly na podobném principu: stavěli jsme roboty, chodili na výlety, tiskli z 3D tiskárny, hráli kolektivní hry a mnohem víc. V pátek ráno probíhala soutěž, která zakončovala camp. Nakonec jsme hodnotili camp – co se nám líbilo, co bychom vylepšili …
Celý camp byl zábavný a ani sekundu jsem se nenudila. Taky si myslím, že všichni účastníci byli moc fajn a už se těším, až se znovu uvidíme na soutěži, která by se měla konat v polovině března.
Fotky najdete ZDE.
Anna Jungmannová