McDonald’s Cup – Svátek fotbalu

Na republikové finále v nejoblíbenějším sportu u nás i ve světě, se zázračně probojoval přes dvě okrsková, okresní a krajská finále výběr borců z doctrinské první až třetí třídy. Velkolepý dvoudenní turnaj pro 32 družstev z celé republiky proběhl 31. května a 1. června v Teplicích. Hrát oficiální zápas na stadiónu pro 18 000 diváků se chlapcům zřejmě již nikdy nepoštěstí…., ale kdo ví ;-).  Atmosféra byla úžasná, počasí se vydařilo, tedy až na závěrečný propršený zápas, avšak po vítězství se dobře oslavovalo … skluzy před nadšené diváky.

V bohatém doprovodném programu se kluci mohli zabavit i vyhrát množství dílčích cen či se setkat se známými osobnostmi nejen fotbalového světa. V rámci profesionální organizace se přesouvali jako hvězdy na čtyřhvězdičkový hotel turnajovými autobusy. Nevšední zážitek kluky vybičoval k výjimečným výkonům, v šesti náročných zápasech dvakrát slavili vítězství, jednou remizovali a třikrát byla výsledkem prohra. Až na utkání s budoucím vítězem z Příbrami kluci odehráli nebojácně pět vyrovnaných utkání a z akce jistě odjeli se vztyčenou hlavou, plnou těžko opakovatelných silných zážitků. Náš tým skončil na 15. místě. Dílčím úspěchem bylo ocenění pro Bertíka Bělku za nejrychlejší branku turnaje, tu vsítil již po devatenácti vteřinách.

Úspěšná sestava: Lukáš Čančík, Lukáš Molnár, Luke Jakimič, Noe Gebre Selassie, Tommy Rudolf, Miki Beneš, Hynek Javůrek, Jamie Edwards, Kuba Košek, Bertík Bělka.
Trenér – Alois Javůrek

Promo video z turnaje najdete zde.