Kytičkový den – zamyšlené ohlédnutí

I letos jsme se zapojili do celonárodní sbírky na boj s rakovinou, známou jako Kytičkový den. Na akci se podíleli notně deváťáci, kteří distribuovali symbolické měsíčky lékařské nejen ve všech třídách základní školy, ale i v naší škole mateřské. Akce se poměrně vydařila. Devítka si okusila organizační dovednosti, které jistě využijí ve škole i mimo ni a nezanedbatelným faktem je rozhodně úspěšný výběr více než sedm tisíc korun :-).  

K vlastně již tradičnímu článku bych chtěl ještě letos přidat svůj trochu odlišný pohled na tuto akci, tak tedy v širších souvislostech …. no, jak říká pan učitel Polák: „Život je o příbězích“ (jako úplně přesně takhle to neříká, ale veliké lidské příběhy má rád ;-).  Když před deseti lety tuto osvětovou akci rozjížděla na Doctrině paní učitelka Šilhánová, nedlouho před tím, než byl tehdy prodej kytiček spuštěn, jí zemřela na tuto zákeřnou chorobu maminka. Muselo to být pro ni velmi specifické. Po ní pomyslnou štafetu přebrala má maličkost a nemalá specifika jako organizátor zažívám v současnosti i já sám, jelikož před čtrnácti dny skočila radioterapie mé mamince a minulý týden začala chemoterapie mé ženě. 

Pokud v těchto nelehkých dobách vnímáme svět jen z toho negativního úhlu, sami se připravujeme o pohled z druhé strany. Je to těžké, ale zkusme hledat kolem sebe i něco jinak pozitivního než jen PCR testy.  Ale Země je naštěstí kulatá a otáčí se, přeji tedy všem, ať se otočí zase na tu správnou stranu.

Hezké dny, nejlépe jak to půjde.

A. Javůrek