Kyberrobot TUL 2020

V sobotu 25. 1. 2020 jsme se zapojili do 13. ročníku soutěže Kyberrobot, která se konala pod záštitou Technické Univerzity Liberec. Z Doctriny se přihlásilo hned 8 týmů! Dva týmy z našeho volnočasového kroužku a dva týmy z kroužků dětské univerzity pod TUL vyučovaných rovněž u nás.

Soutěž probíhala v kategoriích pro ZŠ i SŠ, naši žáci se přihlásili do kategorie „Robot, který pomáhá člověku“. V soutěži figurovali roboti LEGO Mindstorms, Micro:bit i FischerTechnik. Celkem bylo k vidění 37 různých projektů ze základních škol. V obrovské konkurenci zvítězil robot Mars Rover, jako druhý se umístil robot krupiér – rozdávající karty. Zajímaví byli i další roboti: Autonomní odtahová služba, třídicí linka na odpady, Sněhorolba, autonomní tank, secí stroj, lahvovač, robot malíř, kávomíchač s možností přidání mléka a uklizeč.

Děti samostatně připravily prezentace, vzorně se připravili na výstup. Nejlepším naším týmem byli Jonáš Kult, Ondřej Hoffmann a Filip Robert Popelák, kteří v obrovské konkurenci obsadili vynikající 3. místo s robotem, samostatně uklízel vymezený prostor. Bezproblémové bylo propojení čtvrťáka, šesťáka (na doctrině 4 měsíce) a sedmáka.

Celkem byly uděleny tři ceny poroty za kreativitu, přístup k řešení problému a provedení robota. Všechny tři ceny putují na Doctrinu! 1) Zorce Černíková, 2) Simoně Katrenové 3) Anně Jungmannové, Harrymu Deimlingovi, Antonínu Reiserovi

Všem našim týmům děkuji za odhodlanou přípravu, kuráž postavit se do auly TUL plné dospělých lidí a nasazení při prezentování vlastní práce.

V. Jindra