Kyberrobot.TUL 2018

Ve středu 24. 1. 2018 jsme se zapojili do 11. ročníku soutěže Kyberrobot, která se konala pod záštitou Technické Univerzity Liberec. Z Doctriny se přihlásily hned 4 týmy! Dva týmy z našeho volnočasového kroužku a dva týmy z kroužků dětské univerzity pod TUL vyučovaných rovněž u nás.

Soutěž probíhala v kategoriích pro ZŠ i SŠ, naši žáci se přihlásili do kategorie „Robot, který pomáhá člověku“. V soutěži figurovali roboti LEGO Mindstorms, Micro:bit i FischerTechnik. Celkem bylo k vidění 14 různých projektů. V obrovské konkurenci zvítězil robot, který čistil brýle – Glassesbot, zajímavý byl i robotizovaný parkovací dům, robotizovaný model domu, který pomocí senzorů řídil spotřebu energie vypínáním zbytečně rozsvícených světel. Mezi dalšími se ukázal i jeřáb, který nakládal materiál na stavbě, robot, který rozvážel léky na definovaná místa, jako poslední se představil robot, který pomocí Micro:bitu uměl dálkově odpálit raketu.

Děti samostatně připravily prezentace, vzorně se připravili na výstup. Nejlepším naším žákem byl Vojtěch Novák, který obsadil vynikající 3. místo s robotem, který podával kapesníčky z krabice. Za toto umístění získal poukázku do alza.cz a jednodeskový mikropočítač Arduino.

Všem našim zúčastněným děkuji za pečlivou a svědomitou přípravu: Anna Jungmannová, Antonín Reiser, Ondřej Hoffman, Harry Deimling a Vojtěch Novák.