KRAJSKÝ SRAZ PARLAMENŤÁKŮ

Velký sraz žákovských parlamentů se uskutečnil v úterý 28. 4. v konferenčním sále krajského úřadu Libereckého kraje. Ze školy jsme odcházeli v 9:20 směrem k nejvyšší liberecké budově.

Když jsme dorazili do daného patra, přivítala nás milá Paní, která nám řekla, kde si máme odložit věci a kam se posadit. Dorazily všechny školy, prozradili nám program, potom vše začalo. Nejdřív každý parlament odprezentoval něco o své škole a o tom jak fungují. Dále každá škola šla na svoje stanoviště a prezentovala o tom, jaký projekt se nejlépe podařil zrealizovat a jak probíhala příprava. Za nás prezentovala Anička a Bára z osmé třídy a ostatní se šli dívat na prezentace jiných škol. Po těchto prezentací byla přestávka, která se všem moc líbila, protože bylo občerstvení zdarma ;-). Po přestávce jsme šli každý na jiné stanoviště a diskutovali jsme na již připravená témata, například co se parlamentům obvykle daří, co nedaří, jak komunikují s vedením a další zajímavé otázky. Nakonec přišla poslední akce, dostali jsme velký papír a mohli jsme ho překládat či trhat, prostě z něj něco vytvořit. My jsme papír složili na co nejmenší kousek, protože jsme malá škola, máme menší místnost pro parlamenťáky a proti ostatním školám máme i malý počet parlamenťáků, ale jsme také těsně semknutí a držíme při sobě ;-). Na závěr jsme si udělali všichni společnou fotku na schodech před úřadem.

Mám z toho velmi dobrý pocit a myslím, že se v blízké době dočkáte nějaké nové zajímavé akce.

 

Jéňa Málek člen školního parlamentu za 7. třídu