Jedem na republikové finále v atletickém čtyřboji

Naše talentované atletky v tomto týdnu zažily velké chvíle úsilí, bolesti i radosti. Atletický čtyřboj starších žákyň se skládá ze sprintu na 60 m, skoku vysokého či dalekého, vrhu koulí či hodu kriketovým míčkem a běhu na 800 m. Výkony se bodují podle atletických tabulek obdobně jako v jiných vícebojích. Závodí pět členů družstva, z nichž se počítají čtyři nejlepší.  Poté co jasně holky zvítězily ve finále okresním je hned za dva dny, sotva co by laktát ze svalů odtekl, čekalo v Turnově finále krajské. Na závodnicích byla z počátku patrná nervozita, ale s tou si bravurně poradily a z dvaceti startů si vytvořili 11 osobních rekordů a i v konkurenci škol se zaměřením na atletiku jasně závod opanovaly. I při individuálním vyhlašování si Doctrina uzmula dvě třetiny stupňů vítězů, když bronzovou medaili si odnesla Anička Fixová a zlato za nejvyšší bodový si ze všech závodníků Kačka Karvayová.  Pětice Áňa Košková, Viki Molnárová, Áňa Fixová, Zuzka a Káťa Karvayovi se tedy nyní připravuje na cestu do daleké Opavy, kde nastoupí 13. června k republikovému finále. Blahopřejeme a  Držíme palce 

Fotky ZDE.