1200x900

Pololetní ohlédnutí

Pololetí je za námi a práce s iPady se stává nedílnou součástí naší každodenní školní práce. Příprava i vlastní realizace je už nyní rychlejší a efektivnější, než při použití papírové formy. Žáci už umí přijímat i odesílat maily, skrz které dostávají zadanou práci ve škole i doma. Příběh, který se odehrál nedávno, mě přesvědčil o tom, že iPady mají jednu další OBROVSKOU výhodu, o které jsem do té doby nevěděl. Ten den jsem v hodině matematiky rozeslal žákům práci mailem a oni mi ji měli po vypracování poslat nazpět. Každý mohl sledovat, jak mi chodí jejich odpovědi na interaktivní tabuli a tu se to přihodilo – přišel mail od žáka, který byl ten den nemocný i s vypracovaným úkolem, s tím, že se těší na další práci J. Tato jedinečná příhoda vtahuje i nemocné třeťáky přímo do naší třídy i v době jejich nepřítomnosti – A TO DÍKY IPADU! Jsem zvědavý, čím mě iPad ještě překvapí.

pan učitel Jan Vojtíšek


Prosinec 2016

Použití tabletů je už rychlejší než rozdat papíry.

Ohlédnutí po prvním měsíci

 

Už je tomu více než měsíc co doctrínští třeťáci začali ve výuce využívat iPady. Za měsíc práce s těmito tablety urazili značný kus cesty a naučili se celou řadu nových věcí. Založili si e-mail, ve kterém umí zprávu přimout a odeslat ji i s obrázkem. Umí pořizovat krátká videa a fotit. Obrázky umí vkládat a pracovat s nimi v kreslící aplikaci. Své vědomosti a dovednosti si rozšiřují prostřednictvím internetu i naučných aplikací, ve kterých si vzájemně poměřují svou výkonnost. IPad se tak za měsíc staly jejich pomocníkem a kamarádem, se kterým se naučili smyslupně trávit svůj volný čas a rozšiřovat si svůj rozhled různým směrem. Jak říkají děti :“ iPady jsou hustý“.


Listopad 2015

Čtvrtý týden s tablety

Žáci umí používat téměř všechny školní aplikace a zvládají také základní správu tabletu. Velmi zajímavé jsou pro žáky aktivity spojené s pohybem. Např. Vyfoť Najdi Označ. Soutěživost jako velmi silná zbraň a někdy až neuvěřitelně. V aplikaci Quick Math spočítají žáci nejen stovky příkladů formou soutěže, ale jejich rychlost neuvěřitelně stoupá. Čas potřebný na přečtení DVACETI příkladu malé násobilky, vypočtená a následné zapsaní do tabletu zvládne rekordman třídy za pouhých 20 vteřin.


říjen 2015

První týden s tablety

Neuvěřitelně rychlé osvojení nové technologie a universální výukové pomůcky žáky 3. třídy ZŠ Doctrina.