Informace k domácí výuce

Vážení rodiče a žáci,

jak již víte, od pondělí 16. 3. 2020 začne Doctrina vyučovat své žáky vzdáleně. Je důležité si uvědomit, že se nejedná o prodloužení prázdnin, ale o jinou formu výuky. Ta bude ve vysoké míře postavena na každodenní práci, zodpovědnosti a samostatnosti každého žáka.

 

Výuka

Pro tuto vyjímečnou situaci jsme připravili speciální stránku zsdoctrina.cz/doma, kde každý pracovní den najdou naši žáci nové zadání domácí práce dle rozvrhu. V pondělí 16. 3. 2020 po poledni zde najdou seznam jednotlivých komunikačních kanálů pro jednotlivé předměty. V tento den bude úkolem žáků zkontrolovat své přístupy na školní e-mail (3.-9. ročník), Gradebook a Google Classroom. Pokud budete Classroom v některém předmětu využívat, přihlaste se do kurzu (předmětu) pod daným kódem, který v pondělí naleznete u předmětu. Od úterý 17. 3. 2020 každý pracovní den vždy od 9.00 na této stránce najdete výukové materiály na předměty dle rozvrhu.

Při technickém problému (např. nefunkčním přihlašování) napište na e-mail jindra@doctrina.cz nebo turcik@doctrina.cz.

 

Stravování

Všichni žáci mají obědy odhlášeny. Při návratu do školy budou mít automaticky všichni přihlášen oběd číslo jedna.

 

Vyzvednutí učebních materiálů ze školy

V pondělí Vás budeme informovat o možnosti vyzvednutí učebních materiálů v areálu školy, které spustíme od úterý 17. 3. 2020. V pondělí je škola uzavřena jak pro žáky, tak i pro rodiče.

 

Jak postupovat v žádosti o ošetřovné dítěte mladšího 10 let

V případě potřeby vystavení dokladu OČR, kontaktujte sekretariát na e-mail chocova@doctrina.cz, v e-mailu uveďte jméno dítěte, na které chcete OČR čerpat.

Veškeré žádosti budou zpracovány a vyřízeny vždy nejpozději druhý pracovní den. Škola má k dispozici formuláře a není třeba žádné zasílat, stačí pouze uvést výše uvedené.

Žádost bude zpracována pouze elektronicky a odpověď bude zaslána na e-mailovou adresu, ze které byla žádost zaslána.

 

Přeji všem v rámci možností poklidné dny

 

Mgr. Jiří Paclt
ředitel školy