I na počátku máje jsme celkem nachytali bronz ;-)

Tento týden ač mírně pokrácen byl velmi bohatý na sportovní úspěchy .. za čtyři dny tři bronzy.  

Volejbalová reprezentace chlapců vybojovala na okresním finále třetí místo.. mladý tým vedený beachvolejbalovým specialistou ze sedmé třídy Ondrou Zimolou má to nejlepší před sebou. Proti školám s týmy složenými z deváťáků se zatím nemohl měřit, avšak zkušenosti se budou jistě v budoucích kláních života hodit. 

Fotbalový dívčí tým vyrazil na špičkovou umělou travnatou plochu do Doubí. Zde se konalo okresní finále hrané na polovinu hřiště 6 + 1 (šest hráček a jedna brankařka). Doctriňačky se do turnaje pustily s vervou. Holky jsou houževnatě a učenlivé, tréninky absolvovaly pouze na hodinách TV, tedy pravda, něco navíc má za sebou naše jediná aktivní fotbalistka Stelča Fričová z páté třídy. Konkurence byla slušná, jelikož FC Slovan Liberec patří dlouhodobě mezi čtyři nejúspěšnější týmy naší země (v současnosti mu patří třetí místo v lize za pražskými „S“) a jeho hráčská základna je jedna z nejpočetnějších v republice. Holky se však s náročnou výzvou popasovaly skvěle, zlepšovaly se zápas od zápasu a nakonec z toho bylo nádherné třetí místo. V týmu byly pouze tři deváťandy tedy i příští rok budeme mít jistě ambici tým složit a užít si opět turnaj v nejpopulárnější hře světa. Ještě se sluší poděkovat naší bývalé žákyni Lee Jakimičové, která se s noblesou zhostila role trenérky.

Fotbalový kolegové Doctriňáci zavítali na tradiční turnaj na ZŠ Logo Liberec. Hrálo se 4+1 a raritou na tomto turnaji je možnost zapojit aktivně pedagoga. Po jednom smolném zápasu a nezvládnutém semifinále jsme skončili třetí. Kluci si určitě mysleli na lepší umístění, ale pro život je možná občas lepší vyrovnat se s porážkou, s respekt poblahopřát soupeři a poučit se z chyb.

Velký díky patří Martinovi Masákovi, který úspěšné týmy odkoučoval. 

Fotky z jednotlivých akcí najde v galerii.