Exkurze do Škoda Auto

V úterý jsme se se žáky ZŠ a studenty GY Doctrina vydali na exkurzi do ŠKODA AUTO a.s. Škoda Auto je největším zaměstnavatlem v regionu v a má vlastní SOU
a SŠ strojírenskou.
Exkurze se zastavila na čtyřech stanovištích – Škoda muzeum, Výrobní montážní hala, Lisovna a Datové centrum. Zatímco muzeum ukázalo minulost značky, výroba dovolila nahlédnout do každodenní rutiny zaměstnanců při výrobě aut. Dozvěděli jsme se, že při ideálních podmínkách Škodovka vyrobí za den 3600 aut! V Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí vloni vyrobila přes 400 tisíc aut. Dozvěděli jsme se, jak funguje logostika firmy, ve které hale se co vyrábí, viděli jsme testovací dráhu kde se testuje každé nové auto, viděi jsme autonomní roboty, které zásobovali výrobní linku díly, lisy na střih a ohyb plechu, které váží desítky tun.
Vysokou exkulzivitu exkurze jsme dosáhli prohlídkou škodováckého datacentra, ketré řídí chod všech evropských výrobních závodů + výrobu továren v Rusku a Indii, dále poskytuje data potřebná pro vývoj a optimalizaci výroby. PO úplném dokončení datacentra bude schopné vypočítat neuvěřitelných 15.000.000.000.000.000 výpočetních operací za sekundu!. Aktuálně může být v datacentru uloženo až desítky PetaBytů (1 PB = 1.000.000.000 GB).