Dobi cup – šťastná sedmička

V letošním roce byla po covidové pauze obnovena populární sportovně vědomostní soutěž Dobi cup. Soutěží zde téměř tři desítky dětí ze všech ročníků školy v rozličných kláních. Letos se zúčastnilo 12 libereckých škol. Až na precizní organizování vybíjenkářského turnaje, nesla akce svoje drobné mouchy, ale ty dokážeme kvůli zapálení a radosti dětí přenést přes naše soutěživá srdce😉. I přes náročnou přípravu, zdravotní problémy aktérů ba i nesnadnou sebeorganizaci, navíc s vkrádajícím se pocitem, že letos nám nebyli elemetálové zcela nakloněni, s celkovým sedmým místem musíme být nakonec více než spokojeni. V několika soutěžích jsme si vybudovali prostor pro zlepšení, v jiných jsme zazářili. Do té první skupiny jistě patří volejbal, florbal, učitelská střelba na branku a skok z místa či sudoku 6.-7. třídy. Slušně zahráli vybíjenkáři. Vyjímečné výkony předvedli bronzoví třeťáci na sudoku, stříbrný výběr 1.-3. třídy v člunkovém běhu, druhá štafeta a vítězný tým ve vědomostní soutěži.  Je na čem stavět a těšíme se na rok příští, kde si dva dny sportovního přemýšlení přijdeme opět užít.
Nejobtěžkanější doctriňačkou se stala Adinka Řádková se třemi medailemi.
Úspěšné sestavy:
bronzová – Sudoku 3. třída: Tommy Rudolf, Adina Řádková
stříbrná –      Člunkový běh 1.-3. třída Luky Molnár, Anička Fialová, Luke Jakimič, Kačka Endrychová, Tommy Rudolf, Adinka Řádková.
Štafeta – Luky Molnár, Kačka Endrychová, Adinka Řádková, Eliška Růžičková, Majda Fixová, Kuba Slavík, Tonda Stočes, Ondra Brabec, Seba Bohun.
zlato –  Vědomostní test       Matěj Endrych, Kuba Slavík, Kiki Kerelová, Marianka Hlaváčková

Za pomoc s organizací, přípravou a tréninkem bych chtěl poděkovat pánům učitelůmi Vojtíškovi, Polákovi, Caltovi, Chválovi a Durdovi, dále za obětavost paní učitelce Hrubé, Třešňákové a paní učitelce Nele Flašinové z naší MŠ. Vyčerpaný, silně přezážitkovaný kapitán Alois Javůrek.

Fotografie najdete v galerii ZDE.