DEVÍTKA PŘED DŮLEŽITÝM ROZHODNUTÍM

Všechny deváťáky čeká jako každý rok nelehké rozhodnutí – vybrat si pro sebe tu správnou střední školu na základě svých priorit, zájmů a dovedností. Během podzimu absolvují důležité akce a besedy, které jim mohou pomoci při profesní orientaci.

Ve čtvrtek 6.10. se u nás konala beseda pořádaná Informačním a poradenských střediskem Úřadu práce ČR. Deváťáci se měli možnost dozvědět důležité informace o možnostech vzdělávání na středních školách. Byli seznámeni se vzdělávacím systémem v ČR, požadavcích  různých středních škol v Libereckém kraji, podmínkách přijímacího řízení a nárocích na vybraná povolání. Každý z žáků se dozvěděl konkrétní informace o požadavcích a studijních předpokladech na škole, o které přemýšlí.

V pátek 14. 10. deváťáci vyrazili na EDUCU – největší veletrh vzdělávání na severu Čech, kde se prezentovalo více než 60 škol a studijních oborů nejen z Libereckého kraje. Měli možnost si vyzkoušet různé zajímavé aktivity, zeptat se učitelů a studentů škol, které je zaujaly, na studium na dané škole.

Tento měsíc nás ještě čeká profi testování studijních předpokladů pro správný výběr střední školy.

Přejeme všem šťastnou volbu a hodně štěstí!