Devítka na vodě

Školní rok se sotva rozeběhl a naše devítky již mají za sebou vodácký kurz. Výcvik začal na klidné vodě již tuto středu a proložen byl i jinými netradičními sporty. Další den se šlo již naostro sjíždět meandry řeky Ploučnice. Ta notně prověřila schopnost ovládat lodě v četných zákrutách mezi bujnou vegetací. Komunikační schopnosti dostávaly v mezních situacích, například dnem vzhůru, zcela nové podmínky. Zážitky byly silné a troufám si říci v mnoha případech celoživotní. Ve společné reflexi se mluvilo v superlativech. Podobné akce nás posouvají daleko za hranice všednosti a budují v žácích osobní odolnost. Děkujeme všem, kteří se podíleli na zorganizování povedené akce, která jistě napomůže ke správnému nastavení kolektivů devátých tříd do jejich posledního školního roku.

Fotografie najdete v galerii.