Den dětí s ukrajinskými předškoláky

Ve středu 25. května proběhla na Doctrině neběžná akce. Naši sedmáci si připravili pro předškolní ukrajinské děti sídlící nyní v sousedním „červeném kostele“ Vincence z Pauli, Dětský den plný rozličného hraní. Ačkoliv akce byla dobrovolná, zapojila se většina sedmáků. Ta si vymyslela a připravila rozmanitá stanoviště s ohledem věk účastníků. Předškoláci si zkusili fotbalovou střelbu, opičí dráhy, obrázkové pexeso či kimovku, nechyběly ani populární omalovánky či skládačky. Za prokázanou enormní snahu obdrželi malí nadšení sportovci ovocnou odměnu. Myšlenka na toto setkání vzešla od našich žáků, s organizací pomáhali členové školního parlamentu, vedení akce si vzali pod záštitu žáci deváté třídy: Anička Jungmannová, Štěpa Stojka a Sofie Karabyn skvěle je doplnili z osmé třídy dvě Nasti Mudranets a Martova. Rozhodně nešlo o akci organizovanou pedagogickým sborem, žáci se ve svém volném čase několikráte sešli a upevňovali organizační a komunikační schopnosti, vedení a práce v týmu, nechyběla finanční gramotnost či mediální dovednosti. Jako průvodce zpovzdálí působil jen učitel koučující školní parlament. Takto získané zkušenosti jistě každý účastník zúročí ve svém životě.

Další fotky najdete ZDE.