Čtvrté místo na MČR !!!

13. června proběhlo v Opavě na Tyršově stadionu s extraligovými parametry republikové finále ve čtyřboji staršího žactva. Mezi jedenácti týmy z celé republiky reprezentovaly Liberecký kraj v kategorii žákyň naše Doctriňačky. Holky bojovaly statečně a v náročném horkém počasí si i přes skvělé výsledky z krajského finále dokázaly vytvořit  pět nových osobních rekordů. Nejhodnotnější výkon předvedla Anička Fixová  v závěrečném běhu na 800 m. Když dokázala stlačit školní rekord (letos již potřetí) až na 2:24,3 a skončila ve strhujícím finiši těsně druhá. Tento výkon ji po právu posunul na 8. místo mezi všemi závodnicemi. Je pro pořádek čtyřboj se skládá z běhu na 60m 800m skoku vysokém či dalekém a vrhu koulí či hodu kriketovým míčkem. Celý tým ve složení Kačka Karvayová, Zuzka Karvayová, Anička Košková a Sára Tomášová vybojoval nakonec skvělé čtvrté místo v soutěži družstev. Trenérský tým ve složení pan učitel Javůrek a pan Vít Karvay neměl jednoduché role, ale povedlo se jim pomoci radou, udržet závodnice v koncentraci, klidu či dostat je ve správný moment do varu. Za což jim patří velký dík. Celkově jsme se vraceli velmi unavení a plní zážitků s pocitem dobře odvedené práce.

Je to nevšední sportovní počin, ke kterému gratulujeme.

Fotografie zde.