Celostátní soutěž v informatice – Bobřík informatiky

2. listopadový týden již tradičně patří celostátní soutěži v informatice – Bobříkovi informatiky. Letos se soutěž konala již po osmé a byla zaměřena na řešení logických úloh úzce spojených s informatikou. Celkem se soutěže (v celé ČR) zúčastnilo 52596 soutěžících!

Naši žáci soutěžili ve třech kategoriích podle věku.
V nejmladší kategorii Mini (4. a 5. třídy) se úspěšnými řešiteli stalo hned 5 žáků z nichž nejlepším byl Kamil Mareš, který obsadil 500. místo (z celkem 7521 soutěžících v této kategorii!).

V kategorii 6. a 7. tříd úspěšně vyřešilo potřebný počet úloh také 5 žáků. Nejlepším byl Jakub Jakubec (144. místo) za kterým se těsně umístila Josefína Nejedlová (182. místo). V této kategorii soutěžilo celkem 13154 žáků!

V nejstarší věkové kategorii byl naším nejúspěšnějším žákem Vojta Holemý, který porazil takřka 10000 soutěžících, když skončil na 1409. místě z celkem 11301 soutěžících.