Běžecké lyžování – zlato dvakrát vyzvednuto

Po Jarních prázdninách se nám naskytla příležitost se opět po roce zúčastnit krajských přeborů v běžeckém lyžování. Avšak neslo to s sebou nemálo komplikací. Informace o klání dorazila do škol ve čtvrtek před prázdninami, tedy na druhý den jsme museli vybrat tým a podařilo se nám naplnit všechny čtyři kategorie, přihláška se musela zformovat o prázdninách, sníh napadl teprve dva dny před závody. Po prázdninách nastaly další patálie (nemoci, zákazy trenérů, kolize soutěží, rodinné důvody ba i předstartovní strach) a tak ze soupisky z rozličných důvodů zbylo nakonec 8 statečných, ze kterých jsme složily dva týmy. Bohužel  podobné scénáře proběhly i na většině dalších škol nebo to pro zjevnou komplikovanost tamní organizátoři předem vzdali. Na závody nakonec dorazily pouze tři školy :-(. Naši si však na perfektně připravených Bedřichovských tratích příjemně zazávodili. Škoda však, že si za své výkony zlaté medaile v podstatě jen vyzvedli. 

Úspěšná sestava: Verča Endrychová Dorka Klabanová, Týnka Berková, Marika Jánská. Šimon Tomáš, Tadeáš Berka, Miki Rafaj, Tomáš Koňas. 

Galerii najdete ZDE.