Adventní běhání

V prosinci i se v rámci Sám Sebou věnujeme i sebepoznání. Žáci dostávají navíc příležitost zaměřit se na sebepozorování, tedy pozorněji všímat si sám sebe, toho jak se rozhoduji, při naplňování svých předsevzetí či dlouhodobějších cílů? Jsi ten, který hledá způsoby řešení nebo spíše vymýšlí omluvy proč něco nelze? Podléháš často pohodlnosti?

Krásnou příležitostí je adventní běhání, jehož cílem je pomoc potřebným prostřednictvím každodenního půlhodinového běhu, o možnostech se zapojit jsme již několikrát informovali na GB. Na škole se nám pěkně rozrostla skupina advenťáků. Využili jsme tedy příležitost společně si zaběhat. V pátek (po projektovém dnu) v  pravé poledne jsme uspořádali společný výběh ze školního dvora žáků i učitelů – Doctriňáků od školy na půl hodinky po okolí Perštýnského kopečku. Nešlo o závod! Těší nás společný cíl.

Heslem bylo: Nikomu neutečeme!.
      Ze školního dvora vyběhlo téměř třicet Doctríňáků, trasa byla mírná a vedla málo frekventovaná místa. Akční jedinci si místy nadbíhali metry navíc a vraceli se zpět ke skupině s cílem, aby se nám peloton nerozdělil.

Akce se podařila již nyní se objevují hlasy na její opakování. Tedy jí možná brzy zopakujeme … ;-)

Hezký advent

Fotky najdete v galerii.