Adéla Dlouhá (8. třída) boduje s volejbalem

Ahoj, jsem Áďa z 8.třídy a hraju volejbal za Vratislavice. V neděli 5. března se ve Varnsdorfu odehrálo poslední kolo krajského přeboru v šestkovém volejbalu mladších žákyň. Zúčastnilo se 6 týmů: Vratislavice, Dukla Liberec A, Dukla Liberec B, Turnov, Varnsdorf a Nový Bor. Hráli jsme s každým týmem takže jsme celkově odehráli 5 zápasů. Naše 1. zápasy jsou vždy nejhorší, hlavně když hrajeme proti týmu Dukla Liberec A (nejlepší tým v kraji).Takže zápas pro nás skončil prohrou 0:2 na sety. Později jsme se však rozkoukali a už od začátku jsme věděli že pokud do toho půjdeme na 100% a dáme do toho všechno, že bychom se mohli dostat na bednu a mít medaili, takže jsme se soustředili a snažili se víc a víc. Další 4 zápasy už pro nás skončili dobře a to výhra 2:0 nad Turnovem, Varnsdorfem a Novým Borem. Poslední zápas pro nás byl velmi důležitý, dozvěděli jsme totiž že už máme jistou medaili, ale ještě jsme hráli o 2-3 místo. Hráli jsme s Duklou B, což pro nás byl problém, protože Dukla Liberec je nejlepší klub v okresu a celkově v České republice. Po prohraném 1. setu se nám ale podařilo zápas otočit a vyhrát tie-break (15:9). Dukla Liberec B ale byla v předchozích kolech lepší a 2. místo jsme jim nevzali. Nakonec jsme skončili na 3. místě a vyhráli medaile! Myslím že 3. místo je pro nás úspěch, protože před námi je na 1. místě Dukla Liberec A (kde hraje Jana Fixová z 8. třídy) a na 2. místě Dukla Liberec B. Myslím že to pro nás byl úspěšný zápas a 3. místo je taky hezké!

Adéla Dlouhá, 8. třída