INFORMACE PRO UCHAZEČE

Náborový den

V současné době připravujeme dvě varianty pro setkání učitelů s předškoláky. Pokud nám bude situace nakloněna, uspořádali bychom sérii individuálních osobních setkání učitelů s předškoláky jako náhradu náborového dne. Pokud to nebude možné z důvodu nepříznivé epidemiologické situace, připravíme tyto schůzky online formou.

Pro obě varianty potřebujeme upřesnit databázi zájemců, a proto Vás prosíme o vyplnění registračního formuláře. Na e-mail, který nám svěříte, Vám zašleme informace o náborech ihned, jak bude jedna z variant připravena.

Rádi bychom Vám také odpověděli na Vaše dotazy – i když je nyní setkání vyloučené, a proto připravíme elektronickou formu, kde Vám na Vaše dotazy odpoví ředitel školy Mgr. Jiří Paclt. Níže pod tlačítkem „Dotazy pro ředitele“, můžete vkládat témata, která Vás zajímají. V polovině ledna tabulku uzavřeme, tematicky roztřídíme a na jednotlivé dotazy odpovíme.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a Náborové dny

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří bohužel nemůžeme v naplánovaném termínu 3. 11. 2020 realizovat a proto během cca dvou týdnů podle vývoje situace posuneme den otevřených dveří na lednový termín, případně připravíme určitou náhradní online verzi v pozdějším termínu.

Kdy: 3. listopad 2020 upřesníme dle vývoje situace
Kde: Hlavní budova školy Na Perštýně 404/44, Liberec 4

Během listopadu zůstávají dveře Základní školy Doctrina všem otevřeny a to v době výuky: 8:30-15:30. Uvidíte, jak vypadá běžný den ve škole, kde je vzájemný respekt a budování pozitivního vztahu ke vzdělávání na prvním místě. Den otevřených dveří se koná na hlavní budově školy ZŠ Doctrina Na Perštýně 404, Liberec 4.
Stavte se nasát atmosféru, promluvit si s vyučujícími, prohlídnout si školu, nebo zjistit vše co Vás zajímá, přímo od ředitele.
Dveře budou samozřejmě otevřeny i ve třídách. Můžete tedy směle vstoupit a zjistit, jak probíhá výuka jednotlivých předmětů.
Svého školáka či předškoláka vezměte klidně s sebou.

NÁBOROVÉ DNY

Náborové dny plánujeme na únor, přesné datumy upřesníme. Jedná se o „zápis nanečisto“, po němž rodičům poskytneme zpětnou vazbu o možnostech přijetí. Můžete přijít kdykoliv v uvedených časech, děti prochází jednotlivá stanoviště a pro rodiče pořádáme informační posezení u kávy. Současně probíhá prohlídka školy.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na tel.: 485 104 615 (Po-Pá, 8-16h) či email: info@doctrina.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Předškolák

Nabízíme Vám přípravný kurz pro předškoláky jehož náplní je příprava na budoucí školní docházku (dle desatera pro děti předškolního věku). Tento kurz pomůže Vašemu předškolákovi s přípravou na náročnou školu a pomůže navázat nové sociální vazby mezi budoucími spolužáky. Předškoláka připravíme na přijímací proces do první třídy, doporučíme a navrhneme jak dítě připravit na školní docházku bez stresu a to i díky osobním konzultacím s paní učitelkou.

Kdy:
Každé pondělí od 15.30 do 16.30, od 9. listopadu 2020 do 29. března 2021
Po každé lekci 15 minut konzultace pro rodiče

Kde:
ZŠ Doctrina – U Jánského kamene 587/1, Liberec 4, 460 01

Kapacita:
12-16 žáků

Čas:

Cena: 1800,-

Informace pro provedenou platbu:
Číslo účtu: 288720495/0300
Do zprávy pro příjemce uveďte: Jméno dítěte a Já předškolák.
Jakmile zaregistrujeme platbu na našem účtu, Vaše registrace zezelená.

ZÁPIS do 1. třídy

Zápis pro šklní rok 2021/2022 proběhne 9. dubna 2021.

Imatrikuace

Začátek června – Imatrikulace

NÁBOR STUDENTŮ

• Škola vede průběžně databázi zájemců.

• Na začátku školního roku ředitel školy stanoví termíny dnů otevřených dveří a náborových dnů.

• O termínech náborových dnů škola informuje na webových stránkách, prostřednictvím letáků a plakátů v libereckých mateřských školách.

• Při náborových dnech učitelé probírají s dětmi úkoly  z „Desatera předškoláka“ – školní zralost dětí, jejich znalosti, schopnosti, vytváření sociálních vazeb, samostatnost, …

• Zápis do 1. ročníku se koná první týden v dubnu.

• Během dalších měsíců škola organizuje seznamovací akce pro budoucí prvňáčky.

Kritéria přijetí k zápisu

Smlouva o studiu na ZŠ Doctrina

Nemůžete přijít na nábor či den otevřených dveří? Domluvte si s námi individuální termín.

JAKÝ JE PRŮBĚH PŘIJÍMÁNÍ?

Na naší škole bereme nábor a přijímání prvňáčků, jako velmi významnou událost. Proto vždy během roku pořádáme několik setkání se zábavným programem, díky kterým se mohou děti seznámit se svými budoucími spolužáky a s prostředím, které je čeká. Na závěr jsou tato setkání zakončena slavností imatrikulací.