Sportovní den a vyhlášení úspěchů roku 2016/17

nikolVe středu 31.května jsme v předstihu oslavili Den dětí sportem a vyhlášením úspěchů uplynulého školního roku.

Fotogalerii ze sportovního dne si můžete prohlédnout ZDE.

Před vyhlášením výsledků dopoledního zápolení jsme ocenili potleskem (a v případě 30 dětí také cenami v souhrnné hodnotě 15 tis. Kč) úspěchy uplynulého školního roku.

Všem dětem a učitelům děkujeme za jejich příspěvky k rozsáhlému přehledu úspěchů – viz níže.

Úspěchy 2016/17

• Soutěž „Tuta via vitae“
    • okresní i krajské kolo vyhrála trojice T. Wambachová, V. Černý a L. Vlčková (8.+9.tř.) – celostátní finále- 6.místo
    • 2. místo v kraji: E. Šírová, N. Neuwirthová a D. Vařilová (5.tř.)
  • Finanční gramotnost – místo v kraji: L. Kubíčková, J. Karl a B. Smolka (5.tř.)
  • Recitační soutěž: A. Adam (3.) – vítěz krajského kola, A. Červeňová (9.) vítěz krajského kola + postup do celostátního kola
  • Anglický jazyk – okresní kolo – 3.místa O. Veselý (7.tř.) a T.Wambachová (8.tř.)
  • Pythagoriáda – okresní kolo – 4.místa P. Tužil (7.tř.), J. Jakubec (8.tř.)
  • Matematická olympiáda – okresní kolo – 6.místo J. Štaifová (5.tř.), úspěšní řešitelé T. Melíšek (6.tř.) a M. Šašek (8.tř.)
  • Fyzikální olympiáda – okresní kolo – úspěšní řešitelé T. Mutori, J. Kupský a V. Jungmann (7.tř.), Šašek (8.tř.)
  • Zeměpisná olympiáda – v krajském kole 3.místo Kupský (7.tř.)
  • Dopravní soutěž – 2. místo v oblastním kole – K. Mareš, A. Dlouhá, T. Wambachová, P. Zeronik
  • Zlatý štětec – 1. místo Nicol Neuwirthová, 3. místo B. Balda, H. Holemá, 4. místo M. Balda, S. Pelantová, 5. J. Seppová
  • ZOO riskuj – těsně pod postupem do finále P. Zeronik, A. Kočí, P. Zeronik
  • Přespolní běh: 2.místo: Fixová J., Kozubíková K., Huličková T., Folprechtová J., Machačková K.
    • místo: Kozubík M., M. Štaif a Kružík, Šašek M., Kadlec F.
    • místo: Málek J., Novák D., Holemý V., Housa M.
  • Chlapci 7.-9.tř. vyhráli okresní kolo v minifotbale a v kraji 2. – D. Novák, F. Volšík, J. Málek, F. a M. Housovi, A. Kočí, M. Vogt, M. Kružík, M. Kozubík a hrdý trenér Alois Javůrek
  • Úspěšní sportovci – Z. Maděrová – snowboarding (7.tř.), Z. Lesse – lyžování (6.tř.), T. Mutori (7.tř.) – plavání, Z. Bajerová, N. Veroňková (5.tř.) – aerobik V. Dolejš (2.tř.) – judo, M. Kosejková (9.tř.) – sportovní aerobik, V. Jurakov (1.tř.) – moderní balet, K. Machačková (7.tř.) – krasobruslení, S. Hlavatá (9.tř.) – aerobik, J. Kniha (5.tř.) a K. Knihová (7.tř.) – horská kola
  • Sportovně vědomostní soutěž Dobiášova – celkově 5.místo
    • Skok z místa (1.-3. třída) 1.místo + Člunkový běh (1.-3. třída) 2.místo – J. Slavík, V. Endrychová, V. Molnárová, V. Dolejš, M. Štěch, A. Fixová
    • Sudoku (3. třída) 3. místo – M. Štěch, A. Fixová
    • Vědomostní test (6.-9. třída) 3. místo
      Mutori, A. Černá, Housa M., Volšík F.

Vynikající výsledky testy Scio:

9.tř. – v matematice mezi 20%  a v českém jazyce mezi 10% nejlepších škol v ČR včetně víceletých gymnázií.  V anglickém jazyce žáci procházeli testem SCATE, který je rozčlenil dle úrovně evropského referenčního rámce. 85% dětí je na úrovni stanovené RVP nebo vyšší. Několik žáků dosáhlo úrovně B1 (definované pro maturitu na SŠ).

5.tř. – v matematice i v českém jazyce mezi 10% nejlepších škol v ČR včetně víceletých gymnázií. V anglickém jazyce děti procházely testem SCATE, který je rozčlenil dle úrovně evropského referenčního rámce. Polovina třídy je vysoce nad běžnou úrovní pro 5.ročník (A1) –  dosáhla úrovně A2 (definované pro 9.r.) a dvě děti B1 (nižší úroveň maturity)!

Poděkování – charita:

Kytičkový den –  8.192Kč

Klokánek – 4.190Kč + plná dodávka oblečení, hraček,…

Stanzin  v Indickém Ladaku – 6tis.Kč – kmotrovství na dálku