Nejlepší recitátoři kraje jsou z Doctriny

Ahoj, já jsem Anička, žačka ZŠ Doctrina a s Antonínem Adamem jsem se zúčastnila recitační soutěže. Jak už je z názvu vědomé, je to soutěž, ve které se střetavájí dramaťáci i nedramaťáci na prknech, která znamenají svět a svádějí boje v intonaci, výběru textu a v celkovém prožití příběhu. Tato soutěž má jedno silné kritérium a to TALENT. Když nemáte talent, tak jste bez šance… Mně i Antonínovi se podařilo se dostat do výběru nejlepších ze školy a postoupili jsme do okresního kola. Oba jsme své kategorie vyhráli a postoupili do kraje. Úspěch jsme oba zopakovali, ale pro Antonínovu kategorii se celostátní kolo nepořádá, a tak dosáhl největšího úspěchu jakého mohl. Já jsem postoupila do Svitav, kde jsem vystoupila na celostátní přehlídce dětské recitace. Tato poslední část naší cesty přes školní, okresní a krajské kolo má za úkol nás posunout dál pomocí dílniček s ostatnímy recitátory, po výstupu vedete debaty například s padagogy DAMU, kteří sedí v porotě.

Anna Červeňová, 9. třída