8. tř. v Praze na výstavě

V pondělí 26. 11. 2018 jsme se vydali do našeho hlavního města na výstavu Post Bellum na Stalina!
Po cestě jsme našli studentskou kartu jednoho z cestujících, který si ji zapomněl v autobuse. My jako slušně vychovaní doctriňáčtí osmáci jsme hned studenta kontaktovali a on si pro kartu přijel k předání došlo na letenské pláni.
Dále jsme pokračovali tramvají na místo výstavy, jenomže ne vždy jsou řidiči ohleduplní a tak jeden z nich čtyřem z nás při výstupu zavřel dveře přímo před nosem a tím je uvěznil v odjíždějící tramvaji. Naštěstí měl náš pan učitel časovou rezervu a tak se naše čtyři oběti městské hromadné dopravy stihli vrátit včas.
Poté co jsme se zase šťastně setkali jsme se mohli vydat vstříc schodům do nebes k pražskému Metronomu, kde se výstava nacházela. Po úspěšném zdolání převýšení jsme dorazili na místo, kde už na nás čekala paní, která nám řekla, kde se co na výstavě nachází a co máme dělat. Na její pokyn jsme se rozdělili do dvou skupin a vydali se vstříc silným zážitkům. V „obrazárně“ na nás zapůsobila interaktivní produkce inspirovaná událostmi z minulého století. Na „výstavišti“ byly promítány neuvěřitelné výpovědi očitých svědků dramatických chvil z historie našeho státu.
Výstava byla velmi poučná hlavně z pohledu pocitů, protože ty byli velmi zvláštní a rozdílné.
Cestu zpět jsme zvládli a teď už jsme zase zpátky ve škole a těšíme se na další výlet.

Anna Knoblochová a Klára Machačková
žákyně 8. třídy