4. třída programuje svou první hru

Ve 4. třídě se žákům rozšiřuje rozvrh o nový předmět informatika, který je provází až do 8. třídy. Už v tomto prvním roce se žáci zapojují do světového projektu Hodina kódu (The Hour of Code), který hravou a moderní formou přibližuje žákům svět programování. Cílem projektu ve 4. třídě není žáky naučit příkazy a definice, ale odekrýt, jak počítačový program pracuje, a jak se tvoří. Žáci se učí algoritmizace úkolů a jejich následný zápis do jednoduchých grafických bloků. Ve druhém kurzu Flappy Bird, kterým žáci již prochází samostatně, se během deseti úkolů naučí vytvořit algoritmus s různými podmínkami a cykly. Výsledkem tohoto kurzu je funkční hra Flappy Bird, kterou si žáci mohou zahrát.

The Hour of Code na Doctrině prolíná více ročníky s postupným zvyšováním náročnosti úkolů a přechodem od grafických bloků po textový zápis příkazů. Tento mezinárodní projekt je velice populární a podporovaný mnoha osobnostmi, nejen z počítačového světa. The Hour of Code podporuje a aktivně propaguje například Bill Gates (zakladatel společnosti Microsoft), Mark Zuckerberg (zakladatel Facebooku), Jeff Bezos (zakladatel společnosti Amazon), Drew Houston (zakladatel společnosti Dropbox) nebo Barack Obama (prezident USA).

Celý projekt si můžete prohlédnout na webové stránce www.code.org

Více fotografií naleznete v galerii.

4. třída programuje